1- Kombinizi istediğiniz ayarda tutabilirisiniz. Cihazı kısık derecede kullanmak cihaza zarar vermez.

2- Baca temizliği bacalı kombilerde geçerlidir. Kombiler bacalı ve hermetik kombiler olarak 2 gruba ayrılır.

Hermetik Tip Kombiler

Açık yanma odası bulunmayan kombiler. Hermetik tabir ettiğimiz cihazlar olup bacaya ihtiyaç göstermezler. Yanma odaları kapalı hücre biçiminde olup doğalgaz için gerekli olan yanma havasını bir fan yardımı ile dışarıdan alırken yanma sonucu oluşan atık gazları aynı şekilde dış ortama vermektedir. Hermetik cihazlar bir hava akım borusu ile dış ortama bağlanmak zorundadır.

Bacalı Tip Kombiler

Yanma odası bulundukları ortama açık olan ve bulunduğu ortamın havasını kullanan baca bağlantısı bulunan cihazlar bacalı kombi olarak adlandırılırlar. Mutlaka çekişi iyi bir bacaya bağlanmalı ve bulunduğu ortam havalandırılmalıdır. Banyolar ve hacmi 8m3’ten az olan yerlere konması uygun değildir.Baca temizliği bacalı modeller için gecerlidir.

3- Cihazınıza yılda bir kez mutlaka bakım yaptırmanız gerekmektedir.

4- Kış aylarında sürekli çalışan kombilerinizin gece kısık ayarda çalışması uygun olacaktır.

5- Cihazınızın su basıncı 1.5 bar seviyesinde olmalıdır.

6- Cihazınızda meydana gelecek sorunlarda verdiğimiz teknik destek sonucu giderilmiyorsa kesinlikle cihaza müdahale etmeyin.servisin gelmesini bekleyin.

7- Radyatörlerinizin ısısından memnun değilseniz. Kalorifer sistemini temizlettirin.

8- Isınamıyorsanız radyatörlerinizin ısısını kontrol edin. Eğer sıcaksa ve hala ısınamıyorsanız evinizdeki izolasyon yetersizdir. İçerideki ısıyı muhafaza edemiyorsanız kayıplar oluşacak bu nedenle ısınamadığınız gibi yüksek fatura ödeyeceksiniz.

9- Cihazın performansı ve sağlı açısından en üç petek kullanılmalıdır. Zira tasarruf olsun diye 1 veya 2 petek kullanırsanız cihazınız kısa zamanda durup çalışacağından zarar görecektir.

10- Zemin katta ve teras katta oturanlar ara katlara göre daha yüksek fatura öderler. Aksi için iyi bir izolasyon gerekmektedir.

11- Radyatörlerinizin üstü sıcak altı soğuk ise radyatör sistemindeki su çeşitli nedenlerden dolayı iyi devir daim yapamamaktadır. Zira kombiden çıkıp peteklere giden su aynı hızda

kombiye geri gelmelidir aksi halde iyi ısınma sağlanamaz.